ndd2010_geenkader_150px.gif

Vacature 2010

  Vacature

NDF Nieuwsbrief

Download hier de
NDF nieuwsbrief december
kijk-op-2008-banner.jpg

 
Minister Klink geeft startsein 'beweegkuur'
Mensen met diabetes (type 2) krijgen straks van de huisarts mogelijk een BeweegKuur voorgeschreven. De BeweegKuur is een beweegprogramma dat mensen met diabetes onder professionele begeleiding op weg helpt naar een actievere leefstijl. Dat is de kern van een nieuwe aanpak die minister Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) laat ontwikkelen door het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB) in samenwerking met partners(*1) uit de gezondheidszorg.

Op 5 februari gaf minister Klink het startsein voor de BeweegKuur in het Kurhaus in Scheveningen. Een belangrijk doel van het project is na te gaan of de BeweegKuur in aanmerking komt voor opname in het basispakket van de zorgverzekering. Om deze vergoeding vanuit het basispakket mogelijk te maken, moet de (kosten-)effectiviteit aangetoond worden, alvorens het College voor Zorgverzekeraars (CVZ) een positief advies afgeeft aan de minister.

Volgens cijfers van het RIVM hadden in 2003 ongeveer 600.000 mensen diabetes. Het aantal mensen met diabetes (type 2) stijgt jaarlijks met zo'n 70.000 mensen. Daarnaast heeft ongeveer een kwart miljoen mensen diabetes zonder dit te weten. Mensen met diabetes type 2 hebben baat bij meer beweging. Naast de gediagnosticeerde mensen met diabetes zijn er naar schatting 900.000 mensen met een hoog risico op diabetes. Met een BeweegKuur kunnen zij de kans op het krijgen van diabetes halveren.

De partners die samen met NISB de BeweegKuur ontwikkelen zijn;

- NHG (Nederlands Huisartsen Genootschap)
- NVDA (Nederlandse Vereniging voor Doktersassistenten)
- NDF (Nederlandse Diabetes Federatie)
- LVG (Landelijke Vereniging Georganiseerde eerstelijn)
- VSG (Vereniging Sport Geneeskunde)
- LHV (Landelijke Huisartsen Vereniging)
- KNGF (Koninklijke Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie)
- DVN (Diabetes Vereniging Nederland)
- Ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport