|
NDF actief tijdens Wereld Diabetes Dag - 14 november |
• Hofvijver kleurt blauw tijdens WDD
• Overhandiging petitie 'Diabetes en kinderen' aan vaste kamercommissie VWS
• Persconferentie in Euromast
Op 14 november zal de Hofvijver in Den Haag blauw verlicht zijn, inclusief aanliggende gebouwen en de Eerste Kamer. Op dezelfde dag zullen ook de Westerkerk in Amsterdam en de Euromast in Rotterdam blauw worden aangelicht.
Wereldwijd zullen meer dan 150 monumenten blauw kleuren, als “tekens van hoop voor de 246 miljoen mensen die leven met diabetes”. Onder de blauw verlichte monumenten bevinden zich onder andere de Empire State Building, de Eiffeltoren, de Sydney Opera en de nieuwe Bibliotheca Alexandria.
14 november is traditioneel Wereld Diabetes Dag. De internationale keten van blauw verlichte monumenten markeert het feit dat 14 november 2007 de eerste Wereld Diabetes Dag is onder auspiciën van de Verenigde Naties. De resolutie daartoe werd aangenomen op 21 december 2006. De resolutie erkent dat diabetes een mondiaal probleem is en een ernstige bedreiging vormt voor de wereldvolksgezondheid.
Het thema van Wereld Diabetes Dag 2007 is ‘Diabetes en kinderen’. Diabetes is niet alleen een snel groeiend probleem, de ziekte treft ook steeds vaker jongeren en kinderen. Het gaat dan met name om diabetes type 2, ook wel ouderdomssuiker genoemd – maar die typering wordt achterhaald door de feiten. Steeds vaker worden jongeren al rond hun vijfentwintigste geconfronteerd met complicaties die het gevolg zijn van diabetes type 2.
De NDF zal op 14 november een petitie overhandigen aan de vaste kamercommissie VWS. De petitie roept op te investeren in preventie om de trend van epidemische toename te doorbreken en om kinderen en jongeren met diabetes wereldwijd gelijke kansen te bieden op kwalitatief hoogwaardige zorg. De petitie agendeert het onderwerp Diabetes op school’; kwalitatief hoogwaardige diabeteszorg is intensief en vereist daarom betrokkenheid van scholen in de vorm van begrip en facilitering.
- Den Haag, Parlementsgebouw, 14 november 2007, 13.00 uur
- Rotterdam, Euromast, 14 november 2007, 15.00 uur
- www.worlddiabetesday.org/bluemonumentsmap
|